بهترین برند کابل آنتن

اطلاع از قیمت لحظه ای و بهره‌مندی از تخفیف ویژه

بهترین کابل آنتن کدام است؟ کابل آنتن امواج دریافت شده را به شکل صدا و تصویر انتقال می‌دهد. با توجه به این کارکرد مهم، یقینا انخاب کابل آنتن باکیفیت اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

کابلی که در شرایط مختلف آب و هوایی نویز دریافت نکند و تصاویر را بدون فریز به مخاطب نشان دهد. در بازار هم تنوع برندها و حتی تنوع مدل‌های کابل آنتن زیاد است.

در این شرایط ممکن است کمی گیج شوید، مخصوصا اینکه هر فروشنده‌ای از محصولات خود تعریف می‌کند؛ یکی را کابل ضدپارازیت می‌نامد و دیگری را کابل بدون نویز.

اما سوال اینجاست که واقعا بهترین کابل آنتن کدام است؟ در ادامه این مطلب پاسخ این سوال را داده‌ایم. با ما همراه باشید.

کابل آنتن چیست؟

امواجی که به صورت نور و صدا از فرستنده ارسال می‌شود، باید به نحوی به تلویزیون برسند تا بعدا قابل پخش شوند. وسیله‌ای که این اتصال را میان تلویزیون و آنتن برقرار می‌کند، کابل آنتن است.

بخوانید تا بیشتر بدانید: سیم برق را از چه فلزی می سازند

کابل آنتن در واقع نوعی کابل کواکسیال است و برای اتصال آنتن به انواع دستگاه‌های الکترونیکی مثل تلفن، تلویزیون و روتر و مودم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بهترین کابل آنتن

مجموعه کابل‌های کواکسیال بسیار گسترده‌اند و فقط یکی از آن‌ها کابل برق آنتن است. آن دسته از کابل‌های کواکسیال که امپدانس 75 اهم دارند، در خانواده کابل آنتن قرار می‌گیرند.

در واقع امپدانس کابل آنتن استاندارد 75 اهم است؛ یعنی هرچه امپدانس از 75 اهم بیشتر باشد، دریافت تصویر با رنگ غیرطبیعی صورت می‌گیرد، و اگر از 75 اهم کم‌تر باشد، تصاویر تار و بی‌کیفیت خواهند بود.

بخوانید تا بیشتر بدانید: بهترین برند کابل شیلد دار

در میان انواع کابل آنتن ، کابل‌های 4.5C-2V و کابل‌های RG6 و کابل‌های RG11/U به عنوان بهترین کابل برق آنتن شناخته می‌شوند:

  • کابل آنتن 4.5C-2V

این کابل‌ها که پراستفاده‌ترین کابل آنتن کواکسیال است، هادی مسی با ضخامت بالا دارد و از شیلد (محافظ) با تراکم زیاد بهره می‌برد. همین ویژگی باعث شده که این نوع کابل برای دریافت تصاویر 4K بهترین گزینه باشد.

  • کابل آنتن RG6

این کابل‌ها در واقع نسخه بهبود یافته همان کابل آنتن 4.5C-2V هستند که به هادی مسی با ضخامت بیشتر و عایق مقاوم‌تر تجهیز شده است. کابل RG6 با شیلد مسی متراکم و فویل آلومینیومی که دارد، در واقع بهترین نوع کابل آنتن است و دریافت باکیفیت‌ترین تصاویر را امکان‌پذیر می‌کند.

  • کابل آنتن RG11/U

یکی دیگر از کابل‌های آنتن پرفروش، کابل آنتن RG11/U که از نظر ساختار و همچنین کارکرد شباهت زیادی با کابل RG6 دارد. از این کابل‌ها در کابل‌کشی آنتن مرکزی و همچنین انتقال سیگنال ها دور برد می‌توان استفاده کرد.

بخوانید تا بیشتر بدانید: روکش سیم برق

بهترین برند کابل آنتن کدام است؟

کافی است سری به فروشگاه‌های سیم و کابل برق بزنید تا متوجه شوید بازار محصولات برقی چقدر پررونق است. اما مسئله اینجاست که از میان انواع کابل‌های آنتن، بهترین مارک کابل برق آنتن کدام است؟

یعنی کابل تولیدی کدام برند را بخریم تا خیالمان از بابت کیفیت محصول راحت باشد؟ در ادامه ضمن پاسخ به این سوال، بهترین برندها را معرفی کرده‌ایم:

سات کابل (اعتماد کابل رسانا)

سات کابل به عنوان زیرمجموعه شرکت اعتماد کابل رسانا ، هرچند که سابقه زیادی در صنایع سیم و کابل ندارد، اما باکیفیت‌ترین محصولات این حوزه و یکی از بهترین سیم برق ساختمان را تولید کرده و در همین مدت کم مشتریان زیادی را جذب کرده است.

کابل تولیدی این برند از نوع RG6 بوده و مقاومت ایده‌آل 75 اهم دارند. در بخش داخلی کابل‌ آنتن سات کابل از مس استفاده شده و عایق آن هم از جنس پلی اتیلن یا پی‌وی‌سی است.

خراسان افشارنژاد

محصولات خراسان افشارنژاد کیفیت بالا و استانداردهای عالی دارند و در کنار سات کابل، بهترین کابل کواکسیال را تولید می‌کنند. کابل آنتن کواکسیال افشارنژاد جزو پرفروش‌های این شرکت است.

این کابل‌ها مخصوصا با روکش ضد UV که دارند، مقاومت زیادی در برابر شرایط مختلف آب و هوایی از خود نشان می‌دهند. در ساخت این کابل‌ها همچنین از مس با خلوص بالا و فوم پلی اتیلن استفاده می‌شود.

سیم و کابل سیمکو

کابل‌های آنتن کواکسیال سیمکو کیفیت بسیار خوبی داشته و از مس خالص در ساخت آن‌ها استفاده می‌شود. کابل‌های کواکسیال سیمکو که از نوع 4.5C-2V هستند، برای دریافت امواج بدون پارازیت و نویز مناسب هستند و از همین جهت به کشورهای همجوار نیز صادر می‌شوند.

سیم و کابل کمان

قیمت کابل آنتن کمان مناسب است. از نظر کیفیت البته سات کابل یقینا نمره بهتری می‌گیرد، اما از نظر قیمتی، کابل آنتن کمان هم می‌تواند گزینه مناسبی باشد. صنایع کابل یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان انواع سیم و کابل است و تخصص ویژه‌ای هم در تولید کابل آنتن دارد.

کابل‌های آنتن کواکسیال کمان معمولا در دو فرکانس 50 اهم و 75 اهم تولید می‌شوند که البته مطمئنا کیفیت کابل‌هایی با مقاومت 75 اهم بیشتر است.

سیم و کابل مغان

صنایع کابل مغان در زمینه تولید انواع کابل تخصصی با تکنولوژی پیشرفته فعال است. به طور ویژه، کابل‌های آنتن مغان از مس با خلوص بالا و همچنین شیلد باکیفیت بهره می‌برند که باعث شده این برند از جمله بهترین گزینه‌ها برای کسانی باشند که به دنبال بهترین برند کابل برق آنتن هستند.

موقع خرید کابل آنتن به این نکات توجه کنید

موقع خرید کابل آنتن حتما به نکات زیر توجه کنید تا بتوانید بهترین کابل آنتن را تهیه نمایید:

• حتما کابل آنتن کواکسیال با امپدانس 75 اهم بخرید. تنها این میزان فرکانس استاندارد است.

بخوانید تا بیشتر بدانید: کابل افشان چیست؟

• کیفیت استاندارد کابل با توجه به دو پارامتر تعیین می‌شود: یکی استفاده از مس مرغوب و دیگری استفاده از شیلد با ضخامت مناسب.

• کابل‌های RG6 که توسط شرکت‌هایی مثل سات کابل تولید می‌شوند، بهترین مدل کابل آنتن هستند. ترجیحا این مدل از کابل‌های آنتن را تهیه کنید.

• اگر می‌خواهید تاثیر میدان مغناطیسی را که در نزدیکی کابل‌کشی قرار دارد به حداقل برسانید (یعنی دریافت نویز را به حداقل برسانید)، کابل با دو لایه شیلد بخرید.

• اگر کابل آنتن قرار است در فضای باز قرار بگیرد، حتما کابل مخصوصا فضای بیرونی (Outdoor) بخرید که روکش پلی اتیلن دارد. دقت کنید که کابل‌های آنتن مشکی برای فضای بیرون هستند و کابل‌های آنتن سفید برای فضای داخلی.

• به تناسب کابل آنتن با طول آن توجه کنید. کابل‌های 3C برای مسافت‌های کوتاه و کابل‌های 4.5C برای مسافت‌های بالای 15 متر بهترین گزینه هستند.

• خرید خود را از فروشگاه معتبر و از برندی شناخته شده انجام دهید که هم گارانتی داشته باشد و هم کیفیت محصولاتش ثابت شده باشد. سات کابل (اعتماد کابل رسانا) از جمله بهترین شرکت‌های تولیدی انواع کابل آنتن است.

• موقع خرید حتما به پیشوند و پسوند برندها دقت کنید. اسامی شرکت‌ها در این حوزه بسیار شبیه به هم است و دقت کنید که کابل آنتن را از برند اشتباهی نخرید.

بخوانید تا بیشتر بدانید: انواع کابل شیلد دار

جمع بندی

در این مطلب هم انواع کابل آنتن را توضیح دادیم و بهترین کابل آنتن را معرفی کردیم، و هم از برندهای معتبر تولیدکننده کابل آنتن اسم بردیم.

با این حال نباید فراموش کنید که جنس تقلبی و فیک در بازار زیاد است. به همین خاطر پیشنهاد ما، خرید از فروشگاه‌های معتبر و یا خرید مستقیم از خود تولیدکننده است.

ما در شرکت سات کابل، به عنوان بهترین برند کابل آنتن، فعالیت خود را در حوزه تولید انواع کابل‌های آنتن، افشان و محصولاتی از این دست متمرکز کرده‌ایم.

سات کابل در سال 1401 به عنوان زیرمجموعه شرکت اعتماد کابل رسانا آغاز کرد و در طی این مدت در تلاش بوده تا سبد محصولات تولیدی اعتماد کابل را متنوع‌تر کند. ت

ولید انواع کابل آنتن باکیفیت در راستای همین ماموریت بوده است. برای خرید محصولات اصلی و با ضمانت می‌توانید از طریق شماره 02176264937 با ما در ارتباط بوده تا ضمن اطلاع از آخرین قیمت‌ها، سفارشتان را نهایی کرده و آن را در محل مدنظرتان دریافت نمایید. بیشتر بدانید.

از طریق واتساپ با ما در تماس باشید

09013838349

satcable.ir

واتس اپ سات کابل
محصولات
24/7 پشتیبانی

تیم پشتیبانی مشتریان در طول هفته آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می‌باشند.

(+98)21 2226 3344

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

قیمت لحظه ای